Menu

Distribuce roušek, pomoc seniorům

Město Horní Jelení oznamuje, že zájemci o ochranné roušky mohou hlásit své požadavky pro sebe, svou rodinu na telefonní číslo 466 673 120, nebo psát na obec@hornijeleni.cz. Dále informujeme, že občané starší 70 let věku, na základě usnesení vlády České republiky č. 240 ze dne 16. března 2020, mohou po dobu nouzového stavu vznášet prosbu o pomoc při zvládání základních životních potřeb, nákup potravin a léků. Městský úřad bude roušky distribuovat v co nejkratším možném termínu po dodání do vašich poštovních schránek. 

Informace pro dobrovolné výrobce roušek: centrální sklad roušek je na městském úřadě. Pokud poskytnete kontakt (adresu) na vás, roušky u vás vyzvedneme, popřípadě je můžete přivézt na městský úřad. 

Upozorňujeme občany, že na základě opatření hejtmana Pardubického kraje ode dne 18.3.2020 od 18.00 hodin do doby trvání nouzového stavu, se nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šály apod. tkaniny) do prostředků veřejné dopravy, obchodů, prodejen, lékáren, sociálních a zdravotních zařízení, školských zařízení a pošt na území Pardubického kraje.

18.03.2020 v 14:37