Menu

Novinky z Adopce Dolního rybníku

17.9.2020 Ukončili jsme příjem příspěvků na rostliny, nyní zpracováváme plán výsadby, který předložíme městskému zastupitelstvu ke schválení. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili!!!!

26.8.2020 Právě byla odeslána první objednávka ve výši cca 46 tis Kč na stromy a rostliny, které jste zakoupili. Nyní budeme spolu se zahradníky tvořit seskupení a zákoutí z volných prostředků, které jste na projekt poskytli "bez výběru druhu rostliny" (nyní cca 15.tis Kč). Pokud se ještě chcete přidat, neváhejte, závěrečnou objednávku budeme zasílat ve druhé polovině měsíce září.  

17.8.2020 Všem zájemcům o adopci rostlin oznamujeme, že všechny velké stromy: lípa 7x, dub červený 7x, javor babyka (3x), javor klen (2x) buk lesní (2x), moruše (8x), jeřáb břek (1x) a jeřáb obecný (1x) již byly adoptovány. Stejně jako 10 jabloní do jabloňového stromořadí. Stále můžete adoptovat keře, popřípadě trvalky, nebo přispět jakoukoliv částkou bez výběru druhu rostlinky. Všichni sponzoři Dolního rybníku budou uvedeni v plánku výsadby. Děkujeme za váš zájem o projekt!    

10.8.2020 Znovu jsme prošli Dolní rybník a vyhradili jsme nová krásná místa pro vaše stromy. V této chvíli ještě přijímáme vaše přání na výsadbu vysokokmenných stromů, tak aby měl každý dostatečný prostor a vhodné místo. V zářijovém čísle JL vydáme aktualizovaný plánek výsadby. Bude to nádherné!

7.8.2020 Děkujeme všem, kteří se zapojují do akce osázení prostoru Dolního rybníku stromy a keři. Zájem a investice, které jste ochotni věnovat do společného budoucího přírodního parku nás naprosto ohromily. Ale hlavně příběhy a věnování se stromy spojené. Stromy a keře věnujete svým milovaným, chcete sázet za prastarý jelenský rod, své kořeny tu zapouští i mladé rodiny, které si Jelení k žití vybraly. Lípa a dub, žena a muž, starodávné stromy morušovníky i něžné jabloně. Vaší volbou se prostor utváří. Díky vám vznikne budoucí morušový hájek a kvetoucí jabloňová alej při samém vstupu k rybníku, tedy něco, co jsme ani neplánovali... Co se týká výsadby velkých stromů, chceme, aby každý měl krásné a důstojné místo a hlavně podmínky, aby se mu dobře dařilo! Proto znovu v nejbližších dnech projdeme prostor a zvážíme, jestli ještě takové místo najdeme.

Protože je zájemců o "dobrou investici" více, v nejbližších dnech pro vás zpracujeme možnost koupit si své "kvetoucí místo" tj. soubor vkusně osázených keřů. Stále jsou ale v nabídce i jednotlivé keře, trvalky, cibulky jarních květin... a budeme vděční za nabídku odkopků trvalek či ozdobných travin. Upřednostňujeme nenáročnost na zálivku a v našich krajích "dlouho zabydlený" druh. 

Děkujeme, jste úžasní.

BM

 

 

07.08.2020 v 12:11