Menu

Průvan v knihovnách

Průvan v knihovnách

Sociální komise ve spolupráci s místní knihovnou, za podpory města Horní Jelení v měsíci říjnu uspořádá „bazar knih“. Na počátku byl nápad vybavit oba domy s pečovatelskou službou knihovnami, ve kterých by byly k zapůjčení knížky vhodné pro seniory: detektivky, pohádky, monografie, cestopisy, a další příjemná literatura. Město dalo laskavé svolení k výrobě knihovniček, které se ujme jelenská truhlářská firma během měsíce srpna. Knihovnu v DPS K Dubu by mohli využívat i klienti Domova Simeon.

Proto vyzýváme všechny, kteří potřebují uspořádat svou knihovnu, některé knihy nechtějí, a naopak by třeba rádi svou knihovnu obohatili o titul, který už jiný majitel nechce, popřípadě by konkrétní knížku věnovali do DPS, aby během měsíce září knihy přinesli do knihovny. V říjnu proběhne jednodenní bazar knih (termín zveřejníme v zářijovém čísle JL), z něhož vybavíme seniorské knihovničky, i vy si budete moci odnést knížky. K bazaru se připojí i místní knihovna s fondem knih, které vyřazuje.

Co s knihami, které nám zbydou?

Diakonie Broumov si knihy, které nikdo nebude chtít, odveze. Také zde projdou dalším sítem třídění. Jsou nabídnuty knihkupci k odkoupení, další putují opět do různých sociálních zařízení a zbytek, který je již zhodnocen jako nepoužitelný rozeberou pracovní síly Diakonie.

Líbí se vám nápad? Podívejte se také do vaší knihovny, jestli v ní není titul, který už nebudete číst.

Barbora Mádrová

a Jana Pechová

31.07.2019 v 07:32