Menu

Knihovna

Zřizovatel:
Město Horní Jelení

Název:
Městská knihovna

Adresa:
náměstí Komenského 114, 533 74 Horní Jelení

Knihovnice:
Jana Pechová

kontakt: 466673120
e-mail: knihovna@hornijeleni.cz

Knihovní a výpujční řád

Výpůjční doba

pondělí: 10:30 - 12:00 (pochůzky do DPS); 12:30 - 20:00
středa: 10:00 - 12:00 ; 12:30 - 19:00

On-line katalog

http://katalog.kkpce.cz/katalog/hornijelenis/baze.htm

Základní pravidla pro práci s on-line katalogem

1. On line katalog otevřete pomocí odkazu On line katalog.

2. Vyberte oblast, ve které chcete vyhledávat. Máte možnost zvolit si z následující nabídky: * ve všech dokumentech (je nastaveno automaticky) * pouze knihy * pouze tituly periodik * pouze brožury

3. Při vyhledávání podle autora zadejte příjmení, jméno. Pokud neznáte křestní jméno autora, stačí uvést příjmení. U jmen zahraničních autorek používejte tvar bez přípony -ová. Jméno i příjmení lze zadávat i s malými počátečními písmeny. Chcete-li využít slovník autorů, klikněte na odkaz Autor.

4. Při vyhledávání podle názvu stačí zadat začátek názvu hledaného titulu (např. první dvě slova).

5. Při vyhledávání podle klíčového slova vpište výraz, který tematicky charakterizuje obsah hledané knihy, např.: vesmír, životopisy, kočky, atd. Pomoci vám může opět seznam klíčových slov. Získáte ho kliknutím na odkaz Klíčové slovo.

6. Po stisknutí tlačítka Hledej se objeví seznam titulů. Po kliknutí na název vybraného titulu se objeví katalogizační lístek a tabulka s příslušnými údaji o uložení dokumentu a možnosti půjčení. Pokud je kniha půjčena, můžete si ji rezervovat pomocí tlačítka Rezervuj. V kolonce Číslo průkazky vyplňte koncové číslo uvedené na čarovém kódu vaší průkazky, do kolonky PIN napište datum narození podle vzoru RRMMDD (např. 7. září 1952 = 520907). Stiskem tlačítka Odešli se rezervace potvrdí.

Základní pravidla pro práci se čtenářským kontem

1. Konto čtenáře otevřete pomocí záložky Konto čtenáře.

2. Po otevření samostatného okna vyplníte číslo průkazky a PIN ve tvaru RRMMDD (rok - měsíc - den narození).

3. Stiskem tlačítka Odešli budete přesměrováni do vašeho čtenářského konta.

4. Prostřednictvím tohoto konta si můžete kontrolovat stav vašich výpůjček, popř. výpůjčku knihy prodloužit. Naleznete zde i seznam rezervací, máte-li nějaké, datum vaší poslední návštěvy i termín, do kterého byste měli zapůjčené knihy vrátit.

5. Odchod ze čtenářského konta se realizuje tlačítkem Odhlásit.

Zajímavé odkazy

www.databazeknih.cz  (knihy, hodnocení knih, knižní novinky, bazar knih, životopisy, eknihy,...)

www.ctesyrad.cz  (čtenářův sympatický rádce)

http://www.cbdb.cz  (informace a recenze o knihách vydaných v českém jazyce i jejich autorech a také o všech  novinkách v knižním světě)

 http://www.celeceskoctedetem.cz/ ( je obecně prospěšná společnost, jež v České republice realizuje stejnojmennou celostátní osvětovou a mediální kampaň zaměřenou na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, na propagaci hodnotné literatury a na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení)

http://www.ctenipomaha.cz/  (podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Cílem je přenést pozornost dětí od počítačových her a sociálních sítí zpět ke knihám a zároveň pomáhat potřebným)

http://www.rostemesknihou.cz/  - nformace o pořadech a akcích, jež se konají v České republice a mají význam pro šíření vztahu k četbě knih. Stránky jsou určené pro rodiče, učitele, knihovníky, nakladatele a knihkupce (část Rosťa), ale i pro děti a mládež (část Rostík).

www.bibliohelp.cz  - Biblio help (léčba knihou)

http://sckn.cz/content/zpravy/file-946_low.pdf - komise pro dětskou knihu Svazu českých knihkupců a nakladatelů a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž budou každoročně doporučovat nové české knihy pro děti a mládež. Katalog  „Nejlepší knihy dětem" vychází poprvé v elektronické podobě a bude sloužit pro orientaci v nových titulech knihkupcům, knihovnám, školám, rodičům i širší veřejnosti. Letošní výběr doporučuje 36 titulů...

Základní informace

Město Horní Jelení
náměstí Komenského 114,
533 74 Horní Jelení

Úřední hodiny
PO: 8:00 - 11:00, 12:30 - 17:00
ST:  8:00 - 11:00, 12:30 - 17:00

E-mail: obec@hornijeleni.cz
Telefon: 466 673 120

EU a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Důležité údálosti

V nejbližší době nebyla nalezena událost.

Novinky na úřední desce

Svoz odpadu

Příští úterý se odváží komunální odpad.

Odběr novinek e-mailem

Registrovat se můžete ZDE.